• דן וינוקורוב דן וינוקורוב
  • 27-11-2017
  • 659 צפיות
  • אין תגובות

וורדפרס היא מערכת לניהול תוכן מבוססת על שפת PHP ונשענת על עבודה עם תוספים Plugin. ובשפה פשוטה מערכת לבניית אתרים, שאנו אומרים אתרים אנו מתכוונים לבלוגים, אתר תדמיתי, שיתופי פעולה ועוד.
וורדפרס היא אולי החברה הפופולרית ביותר לבניית אתרים ובטח בישראל, היא פופולרית כי היא נוחה לעבודה כמעט לכולם, אין צורך לידע בתיכנות, אבל כן צריך ידע מינימלי במושגים של בניית אתרים כי ישנם הרבה מאוד אלמנטים וגורמים שיבדילו אתר הבנוי היטב לבין אתר רעוע.
המערכת עובדת על טמפלטים, תבניות, או Theme, אשר אלו תבניות מעוצבות מראש שניתן לשלב בהן את היעוד של האתר שלכם, את התוכן, תמונות וכו..בחלק מהתבניות ניתן לשנות את העיצוב ולהרים אתרים באמת עוצרי נשימה ובחלק פחות.

איך תבחרו תבניות לוורדפרס?

בחירת תבנית לוורדפרס זו נראית פעולה קלה ופשוטה, פשוט לקחת את התבנית היפה והזולה ביותר והנה יש לכם אתר, ובכן, לא כך הדבר. אם אתם לא תשתמשו בתבנית הרצויה תמצאו את עצמכם מחליפים תבניות באמצע הדרך וככה לא כדאי לעבוד, לפני שנתחיל רק נאמר שאנו ב WPHOST מומחים לאתרי וורדפרס ונוכל לסייע לכם בכל הקשור לנושא גם בבחירת תבנית.

צרכי האתר

כאמור תבנית וורדפרס מתאימות לכל סוג של אתר אשר אתם מבקשים, חנות למסחר אלקטרונית eCommerce, בלוג כייפי של טיול שעשיתם, אתר אפילייט (שיתופי פעולה עם צד שלישי), אתר תדמית לחברה חדשה ועוד.. חשוב לבחור את התבנית Theme לפי היעד של האתר, הרי אתם לא רוצים תבנית מעוצבת ומיועדת למכירות אונליין ואין לכם בכלל כוונה למכור כלום. הבנתם את הרעיון נכון?

שפה

שימו לב אם אתם מיעדים את האתר לקהל ישראלי, כלומר בשפה העברית, אזי האתר חייב לתמוך בשפה. ישנה אפשרות מאחורי הקלעים לשנות את השפה לעברית Right/Left, שימו לב שלא בכל תבנית ישנה אפשרות שכזו. כיום ישנן תבניות שנקראות פוג׳ו המיועדות לשפה העברית..אל דאגה צרו עמנו קשר ונסביר לכם הכל.

מי מאחורי התבנית ודירוג

בכל תבנית במערכת וורדפרס ישנה אפשרות לקרוא עליה וללמוד אותה, לראות אם היא עונה על צרכים שלכם, כמו כן ניתן לראות מי אחראי על התבנית, האם החברה אמינה היא, ניתן גם לראות את מספר ההתקנות של אותה תבנית ברחבי העולם, את דירוג התבנית וביקורות עליה.
דרך הביקורות ניתן ללמוד המון, אלו אנשים כמוכם וכמונו (טוב, אולי לא כמונו כי אנחנו מומחים) שהתקינו את התבנית והביעו את דעתם עליה, מה עובד מה לא עובד? למה היא טובה, או לא טובה וכן הלאה..אמינות זו מילה חשובה מאוד בימנו כי אתה מגיעה הנאמנות.

אוטומציה

עוד אפשרות שיכולה לסייע לכם בבחירת תבנית וורדפרס, אמנם יותר מתקדמת אם אתם מתחילים, אבל בכל זאת שווה להקדיש לה תשומת לב כי היא כן יכולה לחסוך לכם זמן ולעשות פעולות מסוימות אוטומטית. לדוגמא הצגת פוסטים דומים באתר, או אם תמונות שהכלתם לאתר כבדה מדי, אז פעולת הפחתה במשקל ועוד..

סיכום

הזכרנו במאמר זה מספר כלים העונים על השאלה, איך לבחור תבנית וורדפרס? התשובות המוזכרות לעיל בהחלט חשובות ויכולות להיות לכם לעזר רב, אבל אם אתם לא מומחים לדבר ועל אחת כמה וכמה אתם בתחילת דרככם בעולם האתרים ובעולם הנפלא של וורדפרס, מומלץ בחום ואף רצוי ליצור עמנו קשר לשם אתר מושלם ובחירת תבנית וורדפרס נכונה לכם.
לנו ב WPHOST יש את התשובות, את הפתרונות, את הידע לתת לכם מענה יעיל ואך חברותי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *