• דן וינוקורוב דן וינוקורוב
  • 01-12-2017
  • 584 צפיות
  • אין תגובות

בניתם אתר בוורדפרס, מעוצב, חתיך, מלא בתוכן ענייני, האתר עובד מכניס אליו מבקרים רבים והכל טוב ויפה, אבל שימו לב, אם לא תתחזקו אותו הוא יתחיל לגמגם, לצלוע, לעלות לאט, חלק ממנו כבר לא יהיה רלוונטי וכו..השוו את האתר שלכם לבית, אם לא תנקו אותו, אם לא תשטפו כלים, תתקנו בלאי מצטבר, תצבעו אותו אחת לתקופה וכיוצ״ב, אז הוא יראה לא טוב, לא מזמין ואט אט תשימו לב שאנשים פחות ופחות מבקרים אצלכם.

אילו פעולות צריך לעשות בשביל לתחזק את אתר וורדפרס?

ניקיון

כל מה שלא צריך הרחיקו מהאתר, כבר מההתחלה כאשר אתם מתחילים להרים אתר וורדפרס ישנם תוספים Plugins שמגיעים עם האתר, כמו Hello Dolly למשל שפשוט מעלה משפטים מהשיר הידוע באותו שם, בנה את התוסף הזה אחד ממיסדיי וורדפרס. התוסף הזה אינו שימושי (אבל כן משעשע) לכן אולי כדאי להסירו. יש עוד מספר כאלה שמגיעים כחלק מהאתר.
בנוסף במשך הזמן אתם תנסו תוסף כזה או אחר, תבינו איזה מהתוספים מתאים לכם ואיזה לא, את האלה שאתם לא משתמשים בהם, הסירו.
ישנם תוספים שלא מסתדרים זה עם זה וכאשר הם מתנגשים נוצרת תקלה באתר, שורות קוד עולות ישירות לחזית האתר כך שלקוח יכול לראות אותן, בניינו, פדיחה אמתית! ישנן מספר אפשרויות עיקריות כדי לתקן זאת:
אלימינציה, להסיר את כל הפלאגאינס ולעלות אותן שוב אחד אחד ולראות מי הגורם הבעייתי.
לטפל בכך בשורות הקוד של האתר, בהחלט לא מומלץ לגעת לי שאין לו ניסיון.

ניקוי קבצים וניקוי קוד Header, לעתים מצברים קודים, Tags, Scripts בהדר של אתר הוורדפרס (כמו שבבית מצטבר אבק על ארון) וצריך לנקות אותו כך שיעלה באופו מהיר יותר ויוסיף לחוויית המשתמש. ניתן לעשות זאת בכמה דרכים ואף יש תוספים ייחודיים לכך, דוגמת WPtimize.

חידוש

כמו כל דבר ומוצר כדאי שהאתר היה עדכני ועכשווי. המשמעות לכך חשובה, אם הלקוח יכנס לאתרכם והוא יראה שהוא מיושן עם אלמנטים ישנים, אז סביר להניח שימצא לעצמו אתר יותר רלוונטי.
חידוש ועדכון אתר יכול להיעשות באמצעות עדכון תוספים שזה חשוב מאוד, לעתים אתם תקבלו הודעה מטעם יצרנית התוסף, על עדכון חדש, העדכונים משכללים את התוכנה ברמת הקוד בדרך כלל ולעתים ברמת העיצוב, מה שאתם צריכים לעשות זה לאשר את העדכון וזה נעשה באופן אוטומטי.

עדכונים נוספים חשובים, אם יש לכם טקסט שהוא כבר מעלה עובש ומתגלים בו קורי עכביש (מטפורה כן..), אז הגיע הזמן לרענן אותו, להביט שוב על נושא העמוד, המאמר, הפוסט ולעדכן אותו, תשימו לב שגם הפוסטים באתר מציגים תאריך, אתם לא רוצים שהפוסט יהיה מימים ימימה. על אחת כמה וכמה אם האתר שלכם עוסק בטכנולוגיה שהיא משתנה במהירות הבזק.

עיצוב, מדי זמן מה תרצו לעצב מחדש את האתר, שימו לב, בהחלט לא כל שני וחמישי כי גוגל לא יאהב את זה וגוגל הוא אלוהי האינטרנט. אבל כן אחת לתקופה. עיצוב חדש מרענן את האתר כמו אביב שמגיע וגורם לו להראות חדש.

טיפול ב SEO

קידום אתרים הוא חלק ניכר וחשוב בעולם האתרים, אם יש לכם אתר וורדפרס או אתר אחר בכלל, אז אתם מבינים למה אתם צריכים ״קידום אתרים״, כי בלי זה אתם לא קיימים. חלק מתחזוק אתר וורדפרס הוא לתחזק את פעולות ה SEO. אם אלו בדיקה של מילות מפתח רצויות ועדכניות לאתר, אולי שינוי ה Meta Tags שיהיו רלוונטיים יותר, או שינוי ה Description של הפוסט. תגיות אלט בתמונות.

הגעתם לחלק החשוב, יתרונות של חברת אחסון

מה היתרונות של חברת אחסון שכוללות בתוכה שרות תחזוקה, שרות אבטחה, עיצוב וכיוצ״ב?
נתחיל בזה שאתם לא רוצים להתחיל להסתובב באינטרנט כמו זומבים בצורה מיגעת מפינה אחת לשניה, מאתר אחד למשנו, אז שימו את כל הביצים בסל אחד, זה יחסוך לכם כאב ראש וזמן.
אנחנו ב Wphost מציעים אפשרות אחסון עם שרתים מתקדמים של לינוקס, תמיכה, שרות דומיינים, כמו כן אנו מתמכים בוורדפרס כך שנוכל לתחזק את אתרכם ולענות ולסייע בכל עת בצורה יעילה ומסורה. התקדמו אלינו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *